DESTYLATOR TURBO400LM/NM/20/STANDARD

NEW000085

New product

DESTYLATOR TURBO400LM/NM/20/STANDARD

Więcej szczegółów

1 150,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

DESTYLANDIA wprowadza ofertę eksportową i ma przyjemność zaprezentować nowy najmniejszy kompaktowy model DESTYLATORA TURBO400LM/NM o podwyższonym standardzie z małym naczyniem grzewczym 20l w wersji STANDARD wyposażonym w ogrzewanie elektryczne i zawór spustowy.


DESTYLANDIA.PL to renomowany producent sprzętu do destylacji, który sprzedaje z powodzeniem wyroby w Polsce i wielu krajach świata. WSZYSTKO CO POTRZEBNE DO BUDOWY JEST W NASZEJ STAŁEJ OFERCIE. REKTYFIKATORY O WYDAJNOŚCIACH DO 10L/H ZE ZBIORNIKAMI DO200L.

NASZE WYROBY SĄ STANDARYZOWANE - możesz je stale ulepszać dokupując moduły w miarę rozwoju twojego hobby

PLANUJESZ ZAKUP UNIWERSALNEGO DESTYLATORA DO REKTYFIKACJI NASTAWÓW I TRUNKÓW SMAKOWYCH. PROPONUJEMY NOWY MODEL:

- WŁOŻYSZ RĘCE I UMYJESZ OD ŚRODKA ZBIORNIK - OTWÓR 115MM

-MOŻESZ ROBIĆ JUŻ WHISKY, BOURBONY, RUMY, ŚLIWOWICE, CALVADOS, PIWO ITP. PRZYKRĘCASZ TYLKO GŁOWICĘ BEZKOLUMNY (zdjęcie 1 po prawej).

- JEŚLI NIE CHCESZ PRZYPALIĆ NASTAWU SMAKOWEGO MOŻESZ DOKUPIĆ PÓŹNIEJTANI PŁASZCZ GRZEJNY Z OLEJEM (zdjęcie 3)

- OTWORZYSZ NA DNIE ZAWÓR SPUSTOWY (w kegu niemożliwe) I UMYJESZ APARATURĘ BEZ ROZBIERANIA

- PODGRZEJESZ ELEKTRYCZNIE KORZYSTAJĄC Z WYŁĄCZNIKÓW DWÓCH GRZAŁEK

-PROFESJONALNY SYSTEM REFLUKSU GWARANTUJĄCY MAKSYMALNĄ REKTYFIKACJĘ I STABILNOŚĆ PROCESU

- WYPEŁNIENIE PRYZMATYCZNE W KOLUMNIE KWASOODPORNE I MIEDZIANE GWARANTUJE NAJLEPSZĄ REKTYFIKACJĘ

PARAMETRY:

Wydajność: 0,8l/h (z wypełnioną kolumną), 2-3l/h (bez kolumny)

Moc destylatu: 96% (azeotrop)

Wysokość: 170CM

Zestaw wykonany jest ze stali kwasoodpornej spożywczej AISI 304 i 316 w profilu o średnicy 42,4mm spawany metodą TIG w osłonie argonu.Powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna odtłuszczana i trawiona zanurzeniowo!!!, w celu usunięcia nalotów tlenków chromu, niklu i żelaza, dzięki czemu przygotowane do kontaktu z żywnością są również powierzchnie wewnętrzne. Unikalna receptura płynów trawiących pozwoliła uzyskać piękne srebrne zabarwienie.

Zestaw rektyfikacyjny gotowy do użycia, kompletny, wyposażenie jak na dwóch pierwszych rysunkach. W skład zestawu wchodzi:

ZBIORNIK20LFI320X255B - średnica 320mm, wysokość 255mm, pojemność 20L, otwór 115mm, 6 nitonakrętek M6 w wieku do mocowania kryzy, grzałka z obudową 1,4/2kW, zawór spustowy 2-cz 1/2''

KRYZA- Kryza o grubości 1,5mm, z gwintem 3/2 do mocowania kolumny lub głowicy,6 śrub imbus M6x12 z podkładkamido mocowania

USZCZELKA KRYZY- silikonowa o grubości 2mm do mocowania kryzy na zbiorniku

KOLUMNA REKTYFIKACYJNATURBO400NM-średnica 42,4mm, wysokość 120CM, zakończona gwintami 5/4 z portem termometru

WYPEŁNIENIEKOLUMNY-1,25L sprężynek pryzmatycznych kwasoodpornych AISI304,250ml sprężynek pryzmatycznych miedzianych,2 zmywaki kwasoodporne AISI304 jako podpory i przekładki wypełnienia

TERMOMETR SZPILKOWY DO 110C- dokładny uniwersalny termometr orazdławik do termometru z uszczelkąumieszczony w kolumnie

GŁOWICA DESTYLACYJNA TURBO400LM/NM- średnica rury 42,4mm, wysokość robocza 20CM, gwinty do odprowadzania destylatu 1/8GW,kolano i króciec na wąż nierdzewne 1/8wylot skroplin, 2xnypel 2-str 6-kąt 1/8, trójnik GW1/8 +zawór igłowy precyzyjny 1/8,kolano i króciec na wąż nierdzewne 1/8,wąż silikonowy 5/8mm, korek 1/8do zaślepiania przy destylacji pot-still

NASADKA PUSZKOWA- spirala podwójna z 3m rurki fi6mm wlot i wylot wody gwint 1/8GW, 2xkolano auto 1/8na wąż 6mm

DODATKOWO POLECAMY ZAKUPIĆ:

WĄŻ PU10M (lub po 5m czerwonego i niebieskiego) do doprowadzenia iodprowadzenia wody

PRZYŁĄCZE WODY CHŁODZĄCEJ 1/2 WĄŻ 6MM DESTYLATOR- do redukcji ciśnienia i precyzyjnej regulacji przepływu wody

WĄŻ WĘŻYK PRZEWÓD SILIKONOWY 5/8 50CM DESTYLATOR- 2M do odbioru destylatu z kranika precyzyjnego

ORAZ WIELE INNYCH PRZEDMIOTÓW ZWIĄZANYCH Z TYM HOBBY DOSTĘPNYCH W NASZEJ STAŁEJ OFERCIE


SKRÓCONA INSTRUKCJA OBSŁUGI

Zmontuj zestaw. Nalej do zbiornika wyklarowaną nastawę, przykręć kryzę z uszczelką 6 śrubami. Umieść na dole kolumny 1 zmywak następnie zasyp wypełnieniem kwasoodpornym, dosuń połówkę zmywaka do wypełnienia stalowego i wsyp wypełnienie miedziane i zamknij górę kolumny drugą połówką zmywaka. Przykręć kolumnę z wypełnieniem do kryzy zbiornika. Wsuń sondę termometru szpilkowego do dławika dokręć lekko do zdławienia. Wkręć złączki do głowicy, zamocuj kranik z wężykiem jak na rysunku. Przykręć głowicę do kolumny. Wkręć złączki do nasadki puszkowej podłącz wlot i wylot wody wężem 6mm. Nasuń nasadkę na głowicę.

Naczynie gr ewcze doprowadzamy do wrzenia włączając obydwie grzałki i z chwilą gdy temperatura na sondzie umieszczonej w kolumnie zacznie wzrastać uruchamiamy przepływ wody chłodzącej. Zawór igłowy odbioru zamykamy przez co skropliny z głowicy kierowane są do refluksu na wypełnienie kolumny. Wyłączamy grzałkę 2000W (po lewej stronie dławika w obudowie grzałki) i w celu oszczędności regulujemy przepływ wody chłodzącej tak, aby przynajmniej połowa chłodnicy była zimna. Po ustabilizowaniu się temperatury w kolumnie (5-10min) odkręcamy delikatnie kran precyzyjny i rozpoczynamy powolny odbiór PRZEDGONÓW. Po uzyskaniu 100ml (z 15l surówki) przedgon odrzucamy (możemy go używać do innych celów np. jako rozpałkę do grila) i do innego naczynia zbieramy GŁÓWNĄ FRAKCJĘ. Czystość odbieranego destylatu pogarsza się wraz ze zwiększeniem szybkości odbioru i zmniejszeniem ilości skroplin wracających do kolumny. Temperatura powinna ustabilizować się na stałym poziomie (TEMPERATURA RÓWNOWAGI). W przypadku destabilizacji (wzrostu) temperatury w kolumnie należy zmniejszyć szybkość odbioru lub wręcz zamknąć kran odbioru do chwili ustabilizowania się temperatury. Trwa to od 5-15min. Jeśli temperatura nie wróci do TEMPERATURY RÓWNOWAGI zmieniamy odbieralnik i rozpoczynamy odbiór DRUGIEJ FRAKCJI. Druga frakcję przeznaczamy do dalszej rektyfikacji lub traktujemy jako POGON i wlewamy do następnego sfermentowanego nastawu. Zakończenie odbioru wyrobu rektyfikowanego zależy od naszej decyzji i zwykle przeprowadza się po wzroście temperatury do ustalonego poziomu np. 85-90C.

PRZESYŁKA, WYMIARY I MASA

Wymiary (cm): 125x50x50

Waga netto: około 10kg w zależności od wyposażenia,

Wysyłka kurierem do 29kg bez dodatkowych opłat.ZOBACZ inne nasze aukcje.

13 innych produktów w tej samej kategorii: