Klarowanie Spiritferm Superklar Zobacz większe

Klarowanie Spiritferm Superklar

NEW000160

New product

Klarowanie Spiritferm Superklar

Więcej szczegółów

5,50 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


KLAROWANIE 24H SPIRITFERM SUPERKLAR WINA I NASTAWY


KLAROWANIE W 24H!!!

Bardzo szybki, znany i sprawdzony dwuskładnikowy produkt skandynawskiej firmy do klarowania nastawów, win, soków itp. Produkt enologiczny (winiarski). Nastawy fermentacyjne wymagają dokładnego klarowania, aby podczas dalszej obróbki niewyklarowane osady fermentacyjne nie powodowały nieprzyjemnych "drożdżowych" zapachów i smaków.

Sposób użycia

Po zakończeniu fermentacji nastaw mieszamy w celu jego odgazowania aż do momentu, w którym nie będą obserwowalne pęcherzyki dwutlenku węgla wydobywające się na jego powierzchnię. Następnie wlewamy roztwór A mieszamy i odstawiamy na 2 godziny. Po tym czasie dodajemy roztwór B, delikatnie mieszamy, aby w jak najmniejszym stopniu naruszyć osady na dnie i pozostawiamy na 24 godziny.

Nastaw jest wyklarowany, jeśli wykazuje przezroczystość po nabraniu do szklanki. Pozostaje jeszcze próba smakowa - uzyskany klarowny nastaw koloru jasno-żółtozielonego powinien mieć smak młodego wina białego bez nuty goryczy, lub kwaśności. Tak przygotowany nastaw można przeznaczyć do dalszej obróbki. W tym celudekantujemy(zlewamy) go do zbiornika powoli odkręcając kran w pojemniku fermentacyjnym tak, aby nie naruszyć osadu na dnie pojemnika.

Składnik A: zol krzemowy

Składnik B: roztwór chitozanu

Waga netto: 45g

26 innych produktów w tej samej kategorii: