Węgiel aktywny Vendor Fantom 1,7l Zobacz większe

Węgiel aktywny Vendor Fantom 1,7l

NEW000622

New product

Węgiel aktywny Vendor Fantom 1,7l

Więcej szczegółów

21,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


WĘGIEL AKTYWNY VENDOR FANTOM 1,7L FILTR GORZELNIA


Węgiel aktywny skandynawskiej firmy VENDOR. Służy do oczyszczania wyrobów spirytusowych w celu usunięcia niepożądanych smaków i zapachów. Opakowania wystarcza na przefiltrowanie ok 50l wyrobu.

Sposób użycia:

W celu poprawy własności sorbcyjnych węgla można go wygotować czystej wodzie (najlepiej destylowanej).

Kolumnę filtracyjnš ze szkła lub najlepiej stali nierdzewnej zamykamy włókniną lub papierem filtracyjnym (np filtr do kawy) po czym zasypujemy węglem aktywnym. Średnica kolumny powinna być nie mniejsza niż 40mm w celu uniknięcia kapilarowania po ściankach kolumny. W naszej ofercie:FILTR WĘGLOWY KWASOODPORNY NIERDZEWNY 1 1,5 2L(3932173193).

oraz akcesoria. Następnie zamykamy warstwę węgla włókniną lub bibułą filtracyjną i wlewamy po ściance filtra zimną i czystą wodę i popukujemy w ścianki kolumny, aby usunąć pęcherzyki powietrza. Przepuszczamy przez filtr co najmniej 0,5l wody i czekamy do chwili spłynięcia całej wody. Następnie ostrożnie napełniamy kolumnę z ułożonym węglem wyrobem (ostrożnie po ściance kolumny) i ponownie lekko opukujemy w trakcie napełniania do całkowitego zapełnienia filtra. Filtrowanie powinno być powolne (kroplami) im wolniejsze tym lepiej.

Nie filtrujemy wyrobów o mocy wyższej niż 50%! Powinno się filtrować wyroby o mocy gotowej do spożycia.

Filtrujemy zawsze zimne roztwory 5-15C. Nie mrozimy wyrobów! - drastycznie rośnie lepkość i maleje zdolność do sorbcji-desorbcji na węglu.

Po przefiltrowaniu cieszymy się walorami własnego wyrobu.

Objętość: 1,7l

Gęstość: 0,4-0,42g/cm3

Waga: 0,77kg

Granulacja:0,4-0,85mm

Powierzchnia właściwa: 1100cm2/g30 innych produktów w tej samej kategorii: