FILTR WĘGLOWY GW 42MM 1L Zobacz większe

FILTR WĘGLOWY GW 42MM 1L

NEW000118

New product

FILTR WĘGLOWY GW 42MM 1L

Więcej szczegółów

110,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

FILTR WĘGLOWY KWASOODPORNY NIERDZEWNY 1L


Filtr węglowy zamykany korkiem GZ przeznaczony jest do ostatecznej rektyfikacji destylatów.

Zestawy wykonane są ze stali kwasoodpornej spożywczej AISI 304 spawanych metodą TIG w osłonie argonu.

 

Powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna odtłuszczana i trawiona zanurzeniowo!!!, w celu usunięcia nalotów tlenków chromu, niklu i żelaza, dzięki czemu przygotowane do kontaktu z żywnością są również powierzchnie wewnętrzne. Unikalna receptura płynów trawiących pozwoliła uzyskać piękne srebrne zabarwienie.

 

URUCHOMIENIE I KONSERWACJA

Produkt gotowy do użycia, niemniej zaleca się przemycie wodą wnętrza całego urządzenia. Po każdej wymianie wkładu zaleca się przemycie urządzenia gorącą wodą. Raz na rok w zależności od częstotliwości użytkowania zaleca się wypełnienie urządzenia 10% kwasem octowym (ocet spirytusowy), pozostawienie na około 24h i przemycie gorącą wodą. Powierzchnie zewnętrzne należy zmywać ciepłą wodą z detergentem i unikać ich kontaktu ze stalą węglową.

 

OPIS

Rura zakończona jest nyplem zamykanym zaslepką gw . Po obu stronach rury wspawane są śrubunki żeńskie (gw) 1/8 cala w celu podłączenia wlotu i wylotu destylatu. Na zdjęciach wkręcone są złączki automatyczne, w tym na wlocie do filtra mikrokranik auto. Złączki te nie są w cenie aparatu!!! Wszystkie możliwe złączki: króćce kwasoodporne, połączenia niklowane, automatyczne, zawory i mikrozawory oraz węże: silikonowe, polietylenowe znajdziesz na naszych aukcjach.

Przed napełnieniem filtra węglem aktywnym należy zaślepić wlot destylatu włókniną lub watą filtracyjną. Następnie po osadzeniu i odgazowaniu złoża należy zaślepić wylot i zakręcić korek.

Filtr można zamocować do ściany kołkami rozporowymi - cena 1 uchwytu 5zł - lub do profilów metalowych pręt z gwintem M8 - 6zł, lub do kolumny 40-60 (jak na zdjęciu) - cena 1szt (dwie obejmy) - 12zł.

 

PRZESYŁKA, WYMIARY I MASA

 masa (kg)rura (mm)scianka (mm)długość (cm)objętość (l)
GZ42/1L1,642,41,583,51

8 innych produktów w tej samej kategorii: