GŁOWICA TURBO600LM/NM Zobacz większe

GŁOWICA TURBO600LM/NM

NEW000136

New product

GŁOWICA TURBO600LM/NM

Więcej szczegółów

170,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


GŁOWICA DESTYLACYJNA LM AABRATEK SERII TURBO 600LM/NM


Nasadka destylacyjnaTURBO600LM/NM (Liquid Management) jest ulepszoną wersją starego modelu nazywanego popularnie przez polskich koneserów Aabratkiem i przeznaczona jest do odbioru destylatu z kolumn rektyfikacyjnych zasilanych naczyniami grzewczymi. Urządzenie dedykowane jest do rektyfikacji wszystkich rodzajów surówek oraz kolejnych destylacji surowych destylatów.

CENA DOTYCZY GŁOWICY TURBO600LM/NM z zaślepką VM I NIE ZAWIERA NASADKI CHŁODZĄCEJ, ZŁĄCZEK I INNYCH AKCESORIÓW

Głowica wykonana jest z rury 60,3mm 2'' o grubości ścianki 1,5mm. Kąt wzniosu 10st. Wspawany nypel 2'' do przykręcenia do kolumny lub zbiornika. Z boku wspawany nypel 3/4 do przykręcenia układu VM. W komplecie zaślepka 3/4 do wylotu VM, jeśli nie jest używany.

Wewnątrz głowicy znajduję się tamka, która wyprowadza wszystkie skropliny do złącza 1/8 na zawór precyzyjny trójdrożny (akcesoria do głowicy w naszej ofercie). Regulacja następuje za pomocą zaworu precyzyjnego. Jeśli kran jest zamknięty skopliny kierowane są z powrotem do złączki 1/8 znajdującej się w dolnej części głowicy, dalej rurką 6mm do osi kolumny i drutem 2mm w dół osiowo na wypełnienie. Takie rozwiązanie pozwala na pełną kontrolę stosunku ilości cieczy wprowadzanej na kolumnę do tej odbieranej na kranie trójdrożnym przy jego częściowym otwarciu. Ponadto unikamy zawijania spływu przez parę jak w klasycznym Aabratku, gdzie stosuje się spływ bezpośredni z tamki, dzięki czemu skropliny spływają centrycznie w osi kolumny.

Głowica destylacyjna wykonana jest ze stali kwasoodpornej spożywczej AISI 304, spawana metodą TIG w osłonie argonu.

Powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna odtłuszczana i trawiona zanurzeniowo!!!, w celu usunięcia nalotów tlenków chromu, niklu i żelaza, dzięki czemu przygotowane do kontaktu z żywnością są również powierzchnie wewnętrzne. Unikalna receptura płynów trawiących pozwoliła uzyskać piękne srebrne zabarwienie.

CHŁODZENIE

Do schładzania destylatu rekomendujemy nasadkę chłodzącą dostępną w naszej ofercie. Można również samemu zamontować spiralę chłodzącą zamykając lub zaspawując wylot z głowicy denkiem z przymocowaną spiralą chłodzącą. Nie należy zapomnieć o odpowietrzeniu gdyż destylacja musi odbywać się pod ciśnieniem atmosferycznym.

URUCHOMIENIE I KONSERWACJA

Produkt gotowy do użycia, niemniej zaleca się przemycie wodą wnętrza całego urządzenia. Jeśli nie jest stosowany system VM boczny odbiór par należy zamknąć dołączoną zaślepką. Po każdym użyciu zaleca się przemycie urządzenia ciepłą wodą do usunięcia zapachu pogonów. Raz na rok w zależności od częstotliwości użytkowania zaleca się wypełnienie urządzenia 10% kwasem octowym (ocet spirytusowy), pozostawienie na około 24h i przemycie gorącą wodą. Powierzchnie zewnętrzne należy zmywać ciepłą wodą z detergentem i unikać ich kontaktu ze stalą węglową.

DODATKOWE AKCESORIA DO GŁOWICY 

PAKIET STANDARD WĄŻ 6 mm

1 - 1 kranik precyzyjny trójdrożny kwasoodporny 1/8

2 - 2 kolana nyplowe 1/8 do wkręcenia na dole głowicy a drugie w kraniku lub na górze głowicy

3 - nypel 2-stronny 1/8 do zamocowania kranu

4 - 2 króćce 1/8 a wąż 6mm do przyłączenia węża silikonowego

5 -wąż silikonowy 5/8 do połączenia kranu

6 - 2 kolanka auto 1/8 na wąż 6 mm w nasadce do doprowadzenia i odprowadzenia wody

PAKIET STANDARD WĄŻ 8 mm

Profesjonalne wyposażenie głowicy destylacyjnej TURBO wąż 8 mm. W skład zestawu wchodzi:

1 - 1 zawór igłowy kwasoodporny LOWFLOW 1/8

2 - 2 kolana nyplowe 1/8 do wkręcenia na wlocie i wylocie skroplin z głowicy

3 - 2 nyple 2-stronne 1/8 do zamocowania trójnika do kolana nyplowego i zaworu lowflow

5 - 3 króćce 1/8 a wąż 6mm do przyłączenia węża silikonowego

6 - wąż silikonowy 5/8 do połączenia kranu

7 - 2 kolanka auto 1/8 na wąż 8 mm w nasadce do doprowadzenia i odprowadzenia wody

8 innych produktów w tej samej kategorii: