KOLUMNA TURBO500LM/NM 120CM Zobacz większe

KOLUMNA TURBO500LM/NM 120CM

NEW000189

New product

KOLUMNA TURBO500LM/NM 120CM

Więcej szczegółów

135,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

KOLUMNA DESTYLACYJNA TURBO500LM/NM 120CM

Wykonana ze 120cm rury 50,8mm do której przyspawano u góry półmufę a na dole nypel 3/2'' BSP. 20 cm od góry wspawany port termometru - półmufa 1/8'' wraz z uszczelką silikonową i wkręcanym dławikiem. Dławik należy rozwiercić do średnicy sondy termometru wsuwanego do kolumny.

Kolumna destylacyjna jest dedykowana do współpracy z nasadką destylacyjną TURBO500LM/NM lub inną typu LM nazywaną popularnie Aabratkiem. Urządzenie dedykowane jest do rektyfikacji wszystkich rodzajów surówek oraz kolejnych destylacji surowych destylatów.

Kolumna rektyfikacyjna wykonana jest ze stali kwasoodpornej spożywczej AISI 304, spawana metodą TIG w osłonie argonu.

Powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna odtłuszczana i trawiona zanurzeniowo !!!, w celu usunięcia nalotów tlenków chromu, niklu i żelaza, dzięki czemu przygotowane do kontaktu z żywnością są również powierzchnie wewnętrzne. Unikalna receptura płynów trawiących pozwoliła uzyskać piękne srebrne zabarwienie.


CENA NA AUKCJI DOTYCZY KOLUMNY TURBO500/NM WRAZ Z PORTEM TERMOMETRU I NIE ZAWIERA WYPENIENIA I INNYCH AKCESORIÓW

WYPEŁNIENIE

W celu wykorzystania objętości kolumny do rektyfikacji należy ją wypełnić odpowiednim wypełnieniem. Najtańszym, ale dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie 15 zmywaków nierdzewnych lub kwasoodpornych 40g i 1 zmywaka miedzianego (w naszej ofercie). Najlepszym rozwiązaniem jest wypełnienie pryzmatyczne.

W tym celu na dole kolumny umieszczamy 1 zmywak kwasoodporny 40g po czym wsypujemy 1,75l sprężynek pryzmatycznych stalowych lekko uderzając kolumną o podłoże w celu ułożenia się wypełnienia. Następnie wsuwamy połowę zmywaka kwasoodpornego na wierzch wypełnieia staloweg, wsypujemy 0,25l wypełnienia pryzmatycznego miedzianego i zatykamy wylot kolumny drugą połówką zmywaka kwasoodpornego.

W celu wyczyszczenia wypełnienia miedzianego wystarczy wyciągną zmywak zaślepiający górę kolumny i wysypać wypełnienie miedziane.

Objętość wypełnienia kolumny TURBO500 ok. 2l.

POMIAR TEMPERATURY

Mocowanie sondy termometru 20cm poniżej wylotu kolumny w gwincie 1/8’’, uszczelką silikonową i dławikiem (w zestawie) Otwór sondy nawiercony 2mm, możliwe jest rozwiercenie do 6mm. Do kolumny proponujemy termometry dostepne w naszej ofercie.

URUCHOMIENIE I KONSERWACJA

Produkt gotowy do użycia, niemniej zaleca się przemycie wodą wnętrza całego urządzenia. Po każdym użyciu zaleca się przemycie urządzenia gorącą wodą do usunięcia zapachu pogonów. Raz na rok w zależności od częstotliwości użytkowania zaleca się wypełnienie urządzenia 10% kwasem octowym (ocet spirytusowy), pozostawienie na około 24h i przemycie wielokrotnie gorącą wodą. Powierzchnie zewnętrzne należy zmywać ciepłą wodą z detergentem i unikać ich kontaktu ze stalą węglową.

11 innych produktów w tej samej kategorii: