Alkoholomierz 0-90% Zobacz większe

Alkoholomierz 0-90%

NEW000005

New product

Alkoholomierz 0-90%

Więcej szczegółów

11,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


ALKOHOLOMIERZ AREOMETR MINI 0-90% Z MENZURKĄ 20ML


Wymiary menzurki: długość 155mm, średnica 16mm, pojemność 20ml (z alkoholomierzem)

Wskaźnik stężenia procentowego objętościowego alkoholu w roztworach wodnych.

Temperatura cechowania 20C. W wyższej temperaturze pomiaru odczyty są zawyżone. W zestawie tabela korekcyjna odczytu od temperatury pomiaru.

W celu dokonania pomiaru należy umieścić alkoholomierz w naczyniu tak aby nie stykał się ze ściankami i odczytać wskazanie dolnej części menisku cieczy. W przypadku innej temperatury niż 20C należy dokonać korekty z załączonej tabeli.

Etui (menzurka) wykonane z polipropylenu można również używać do pomiaru stężenia alkoholu. W tym celu należy pozostawić alkoholomierz w etui z zamkniętym dolnym korkiem po czym nalać od góry cieczy do pełna ok. 20ml. Po ustawieniu w pionie tak, aby alkoholomierz nie stykał się za ściankami tulei, należy odczytać stężenie. Po dokonaniu pomiaru pozostawić etui otwarte do wyschnięcia.

Należy pamiętać, że inne składniki zawarte w badanej cieczy takie jak cukier, sól, przyprawy aromatu i inne dodatki zaniżają stężenie alkoholu, gdyż zwiększają gęstość badanej cieczy.

W zestawie:alkoholomierz, etui ochronne z dwoma korkami (menzurka pomiarowa), tabela korekcyjna odczytu od temperatury.

Dzięki swoim małym rozmiarom i małej objętości cieczy koniecznej do pomiaru (ok.20ml) świetnie nadaje się do pomiarów ciągłych stężenia alkoholu w trakcie destylacji

WYMIARY

Wysokość: 130mm

Średnica: 10mm

Wymiary menzurki: długość 155mm, średnica 16mm, pojemność 20ml (z alkoholomierzem)

18 innych produktów w tej samej kategorii:

Pobierz PrestaShop