Alkoholomierz 70-100% Zobacz większe

Alkoholomierz 70-100%

NEW000009

New product

Alkoholomierz 70-100%

Więcej szczegółów

34,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


ALKOHOLOMIERZ PRECYZYJNY 70-100% Z MENZURKĄ 50ML


Wskaźnik stężenia procentowego objętościowego alkoholu w roztworach wodnych.

Temperatura cechowania 20C. W wyższej temperaturze pomiaru odczyty są zawyżone. W zestawie tabela korekcyjna odczytu od temperatury pomiaru.

W celu dokonania pomiaru należy umieścić alkoholomierz w naczyniu tak aby nie stykał się ze ściankami i odczytać wskazanie dolnej części menisku cieczy. W przypadku innej temperatury niż 20C należy dokonać korekty z załączonej tabeli.

Etui (menzurka) wykonane z polipropylenu można również używać do pomiaru stężenia alkoholu. W tym celu należy pozostawić alkoholomierz w etui z zamkniętym dolnym korkiem po czym nalać od góry cieczy do pełna ok. 50ml. Po ustawieniu w pionie tak, aby alkoholomierz nie stykał się za ściankami tulei, należy odczytać stężenie. Po dokonaniu pomiaru pozostawić etui otwarte do wyschnięcia.

Należy pamiętać, że inne składniki zawarte w badanej cieczy takie jak cukier, sól, przyprawy aromatu i inne dodatki zaniżają stężenie alkoholu, gdyż zwiększają gęstość badanej cieczy.

W zestawie:alkoholomierz, etui ochronne z dwoma korkami (menzurka pomiarowa), tabela korekcyjna odczytu od temperatury.

Zakres alkoholomierza 70-100% jest odpowiednio dobrany do precyzyjnego określania zawartości alkoholu w wyrobach rektyfikowanych i destylatach.

WYMIARY

Wysokość: 210mm

Średnica: 18mm

Wymiary menzurki: długość 245mm, średnica 20mm, pojemność 50ml (z alkoholomierzem)

18 innych produktów w tej samej kategorii: