SPIRALA PODWÓJNA 2XJ43 Zobacz większe

SPIRALA PODWÓJNA 2XJ43

NEW000508

New product

SPIRALA PODWÓJNA 2XJ43

Więcej szczegółów

79,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

SPIRALA PODWÓJNA SKRAPLACZ WĘŻOWNICA 2XJ43wężownica chłodząca dwuzwojowa wykonana z 6m rurki kwasoodpornej nierdzewnej AISI304 o średnicy 8mm do montażu w chłodnicach wykonanych z rury 48-54mm . Długość spirali chłodzącej od 25-30cm, średnica zwojów 43mm.

Spirale podwójne wykonane z 6m rurki mają teoretycznie 2x większą wydajność chłodzenia od pojedynczych wykonanych z 3m rurki.

Chłodnice spiralne mają tą przewagę nad wykonanymi z miedzi, że po przeprowadzeniu destylacji są praktycznie zawsze czyste i łatwo zmywalne, nie tworzą się na nich trudno usuwalne osady. W odróżnieniu od chłodnic z rurki karbowanej są tańsze i nie wymagają lutowanych połączeń, które bardzo łatwo się rozszczelniają. Przypominamy, że rozszczelnienie połączeń rurki karbowanej kończy się przeciekiem wody do kolumny i naczynia destylacyjnego i zepsuciem całego nastawu.

Mniejsze przewodnictwo cieplne od miedzi i mniejszą powierzchnię wymiany ciepła w porównaniu z rurką karbowaną łatwo zrekompensować mniejszą średnicą rurki i większą długością. Zwolennikom oszczędności wody chłodzącej i szybkiego odbioru destylatu np. metodą PS (pot-still, prosto z garnka) zalecamy zakup spirali podwójnej z 6m rurki.

13 innych produktów w tej samej kategorii: