WYPEŁNIENIE KWASOODPORNE 0,5L

NEW000623

New product

WYPEŁNIENIE KWASOODPORNE 0,5L

Więcej szczegółów

24,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

WYPEŁNIENIE SPRĘŻYNKI KWASOODPORNE PRYZMATY 0,5L


Sprężynki pryzmatyczne stosowane jako wypełnienie robocze kolumn rektyfikacyjnych, odporne na kwasy organiczne.Pozycja dotyczy 500 ml wypełnienia pakowanego w woreczki strunowe.

DANE TECHNICZNE:

Materiał - drut niepowlekany 0,25mm ze stali nierdzewnej kwasoodpornej AISI304

Średnica - 4-5mm

Wysokość - 8-10mm

Gęstość nasypowa -0,5-0,6kg/l

DZIAŁANIE:

Wypełnienie stalowe kwasoodporne umieszczone w kolumnie rektyfikacyjnej,zwiększa powierzchnię wymiany ciepła pomiędzy parami i skroplinami przechodzącymi przez nie. Pary ulegają wychłodzeniu na rozwiniętej powierzchni wypełnienia i mieszają się ze skroplinami spływającymi w dół. Dzięki temu związki różniące się temperaturą wrzenia rozdzielają się bardziej efektywnie przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu. W praktyce zastosowanie 120cm wypełnienia pryzmatycznego w kolumnie pozwala na uzyskanie czystego 95-96% rektyfikatu.

ZASTOSOWANIE:

Do wypełniania nasypowego kolumn rektyfikacyjnych zaleca się umieszczenie wypełnieniaw całej objętości pozostawiając miejsce na samej górze kolumny na wypełnienie katalityczne miedziane. W takim położeniu wypełnienie miedziane ma kontakt z czystym destylatem i dzięki temu dłużej utrzymuje czystą powierzchnię niż w przypadku umieszczania w dole kolumny, gdzie stykałoby się ze spienionym zacierem i mniej lotnymi związkami. Nie zaleca się umieszczania wypełnienia miedzianego w miejscu, w którym skropliny mające z nim kontakt spływają do odbieralnika (np. w głowicy destylacyjnej). Produkty katalizy nie są lotne i nie przedostaną się z parami, niemniej rozpuszczone w destylacie nie są obojętne dla zdrowia i mogą pogorszyć walory smakowe rektyfikatu.

ZASYPYWANIE KOLUMNY:

Przed rozpoczęciem wypełniania zaleca się umycie wypełnienia we wrzącej wodzie z detergentem i kilkakrotne przepłukanie do zaniku zapachu detergentu.

W celu wypełnienia kolumnę należy zasypywać od góry do dołu. W tym celu zamykamy wylot z kolumnyzaślepką wypełnienia(w naszej ofercie) lub uformowanym zmywakiem nierdzewnym następnie wsypujemy wypełnienie miedziane po czym zaślepiamy drugą zaślepką wypełnienia i kolumnę zasypujemy właściwym wypełnieniem stalowym (lub innym). Warstwa miedzi w kolumnie powinna być większa od 10cm. Biorąc pod uwagę różne średnice stosowanych kolumn rektyfikacyjnych 0,5l wypełnienia zajmie odpowiednio:

WYSOKOŚĆ 0,5L SPRĘŻYNEK W KOLUMNIE

φzewn

φzewn

φwewn

Wys. wsadu

cale

mm

mm

cm

3

88,9

86,9

8

5/2

76,1

74,1

12

2

60,3

58,8

18

3/2

48,3

46,8

30

5/4

42,4

40,9

40

Tabela uwzględnia objętość podpór wypełnienia. Prawidłowe umieszczenie wypełnienia zostało przedstawione na zdjęciu poglądowym.

KONSERWACJA WYPEŁNIENIA

Okresowo, raz na sezon lub częściej jeśli kolumna jest często używana należy przeprowadzić konserwację wypełnienia poprzez wypłukanie go w detergencie a następnie wygotowanie w occie spirytusowym 10%. Nie zaleca się stosowania kwasu siarkowego i innych mocnych kwasów nawet rozcieńczonych, gdyż stal chromoniklowa nieznacznie rozpuszcza się w roztworach takich kwasów.

7 innych produktów w tej samej kategorii: