WYPEŁNIENIE PRYZMATYCZNE MIEDŹ 0,25L Zobacz większe

WYPEŁNIENIE PRYZMATYCZNE MIEDŹ 0,25L

NEW000625

New product

WYPEŁNIENIE PRYZMATYCZNE MIEDŹ 0,25L

Więcej szczegółów

19,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

WYPEŁNIENIE SPRĘŻYNKI PRYZMATYCZNE MIEDZIANE 0,25L -DRUT 0,4MM


Miedzianesprężynki pryzmatyczne stosowane jako katalityczne wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych, odporne na kwasy organiczne.Pozycja dotyczy 250 ml wypełnienia pakowanego w woreczki strunowe.

Grubszy drut 0,4mm sprawia, że sprężynki są sztywniejsze i nie ulegają tak szybko mechanicznemu zniszczeniu. Biorąc pod uwagę fakt, że wypełnienie miedziane ulega powolnemu rozpuszczeniu podczas czyszczenia kwasem żywotność sprężynek z grubszego drutu jest znacznie większa.

DANE TECHNICZNE:

Materiał - drut niepowlekany 0,4mm z miedzi elektrolitycznej

Średnica - 4-5mm

Długość - 8-10mm

Gęstość nasypowa -0,8-0,9kg/l

DZIAŁANIE:

Miedź posiada własności katalitycznego utleniania wielu organicznych i nieorganicznych związków siarki, które w zacierach fermentacyjnych pojawiają się głównie w wyniku drożdżowej metabolizy białek zawierających siarkę (np. cysteiny). Katalizator miedziowy usuwa z destylatów nieprzyjemny zapach przypominający jajka. Oprócz tego wypełnienie miedziane działa podobnie jak stalowe (lub inne) zwiększając powierzchnię wymiany ciepła w kolumnie rektyfikacyjnej przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu.

ZASTOSOWANIE:

Do wypełniania nasypowego kolumn rektyfikacyjnych zaleca się umieszczenie miedzianego wypełnieniana samej górze kolumny ponad innym rodzajem wypełnienia. W takim położeniu ma ono kontakt z czystym destylatem i dzięki temu dłużej utrzymuje czystą powierzchnię niż w przypadku umieszczania w dole kolumny, gdzie stykałoby się ze spienionym zacierem i mniej lotnymi związkami. Nie zaleca się umieszczania wypełnienia miedzianego w miejscu, w którym skropliny mające z nim kontakt spływają do odbieralnika (np. w głowicy destylacyjnej). Produkty katalizy nie są lotne i nie przedostaną się z parami, niemniej rozpuszczone w destylacie nie są obojętne dla zdrowia i mogą pogorszyć walory smakowe rektyfikatu.

ZASYPYWANIE KOLUMNY:

Przed rozpoczęciem wypełniania zaleca się umycie wypełnienia we wrzącej wodzie z detergentem i kilkakrotne przepłukanie do zaniku zapachu detergentu.

W celu wypełnienia kolumnę należy zasypywać od góry do dołu. W tym celu zamykamy wylot z kolumnyzaślepką wypełnienia(na zdjęciu) lub uformowanym zmywakiem nierdzewnym następnie wsypujemy wypełnienie miedziane po czym zaślepiamy drugą zaślepką wypełnienia i kolumnę zasypujemy właściwym wypełnieniem stalowym (lub innym). Warstwa miedzi w kolumnie powinna być większa od 10cm. Biorąc pod uwagę różne średnice stosowanych kolumn rektyfikacyjnych 0,25l wypełnienia zajmie odpowiednio:

WYSOKOŚĆ 0,25L MIEDZI W KOLUMNIE

φzewn

φzewn

φwewn

Wys. wsadu

cale

mm

mm

cm

3

88,9

86,9

4

5/2

76,1

74,1

6

2

60,3

58,8

9

3/2

48,3

46,8

15

5/4

42,4

40,9

20

Prawidłowe umieszczenie wypełnienia zostało przedstawione na zdjęciu poglądowym.

KONSERWACJA WYPEŁNIENIA

Okresowo, raz na sezon lub częściej jeśli kolumna jest często używana należy przeprowadzić konserwację miedzianego wypełnienia. W miarę czasu miedź pokrywa się niebieskawo-zielonym nalotem patynywęglan hydroksomiedzi(II)– [Cu(OH)]2CO3,będącym wynikiem jej powolnej powierzchniowej korozji w obecności dwutlenku węgla. W celu usunięcia nalotu należy umieścić wypełnienie miedziane na kilka minut w rozcieńczonym kwasie siarkowym do odbarwienia jej powierzchni. Taki roztwór kwasu siarkowego możemy przygotować poprzez rozcieńczenie pół na pół z wodą kwasu siarkowego do akumulatorów.

7 innych produktów w tej samej kategorii: