SPIRALA POJEDYNCZA J38R6 Zobacz większe

SPIRALA POJEDYNCZA J38R6

NEW000511

New product

SPIRALA POJEDYNCZA J38R6

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Dostępny

70,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

SPIRALA POJEDYNCZA SKRAPLACZ WĘŻOWNICA J38R6wężownica chłodząca jednozwojowa wykonana z 3m rurki kwasoodpornej nierdzewnej AISI304 o średnicy 6mm do montażu w chłodnicach wykonanych z rury 38-45mm . Długość spirali chłodzącej od 30cm, średnica zwojów 33mm.

Chłodnice spiralne mają tą przewagę nad wykonanymi z miedzi, że po przeprowadzeniu destylacji są praktycznie zawsze czyste i łatwo zmywalne, nie tworzą się na nich trudno usuwalne osady. W odróżnieniu od chłodnic z rurki karbowanej są tańsze i nie wymagają lutowanych połączeń, które bardzo łatwo się rozszczelniają. Przypominamy, że rozszczelnienie połączeń rurki karbowanej kończy się przeciekiem wody do kolumny i naczynia destylacyjnego i zepsuciem całego nastawu.

Mniejsze przewodnictwo cieplne od miedzi i mniejszą powierzchnię wymiany ciepła w porównaniu z rurką karbowaną łatwo zrekompensować mniejszą średnicą rurki i większą długością. Zwolennikom oszczędności wody chłodzącej i szybkiego odbioru destylatu np. metodą PS (pot-still, prosto z garnka) zalecamy zakup spirali podwójnej.

9 innych produktów w tej samej kategorii: