SPIRALA POJEDYNCZA O51 2L

NEW000518

New product

SPIRALA POJEDYNCZA O51

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Dostępny

40,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

SPIRALA POJEDYNCZA SKRAPLACZ WĘŻOWNICA O51wężownica chłodząca jednozwojowa wykonana z 3m rurki kwasoodpornej nierdzewnej AISI304 o średnicy 8mm do montażu w chłodnicach wykonanych z rury 55-65mm. Długość spirali chłodzącej 43cm, średnica zwojów około 51mm.

Chłodnice spiralne mają tą przewagę nad wykonanymi z miedzi, że po przeprowadzeniu destylacji są praktycznie zawsze czyste i łatwo zmywalne, nie tworzą się na nich trudno usuwalne osady. W odróżnieniu od chłodnic z rurki karbowanej są tańsze i nie wymagają lutowanych połączeń, które bardzo łatwo się rozszczelniają. Przypominamy, że rozszczelnienie połączeń rurki karbowanej kończy się przeciekiem wody do kolumny i naczynia destylacyjnego i zepsuciem całego nastawu.

Mniejsze przewodnictwo cieplne od miedzi i mniejszą powierzchnię wymiany ciepła w porównaniu z rurką karbowaną łatwo zrekompensować mniejszą średnicą rurki i większą długością. Zwolennikom oszczędności wody chłodzącej i szybkiego odbioru destylatu np. metodą PS (pot-still, prosto z garnka) zalecamy zakup spirali podwójnej.

9 innych produktów w tej samej kategorii: