SPIRALA POJEDYNCZA J38R6 Zobacz większe

SPIRALA POJEDYNCZA J38R6

NEW000511

New product

SPIRALA POJEDYNCZA J38R6

Więcej szczegółów

39,99 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

SPIRALA POJEDYNCZA SKRAPLACZ WĘŻOWNICA J38R6wężownica chłodząca jednozwojowa wykonana z 3m rurki kwasoodpornej nierdzewnej AISI304 o średnicy 6mm do montażu w chłodnicach wykonanych z rury 42-45mm . Długość spirali chłodzącej od 25-30cm, średnica zwojów 36-38mm.

Chłodnice spiralne mają tą przewagę nad wykonanymi z miedzi, że po przeprowadzeniu destylacji są praktycznie zawsze czyste i łatwo zmywalne, nie tworzą się na nich trudno usuwalne osady. W odróżnieniu od chłodnic z rurki karbowanej są tańsze i nie wymagają lutowanych połączeń, które bardzo łatwo się rozszczelniają. Przypominamy, że rozszczelnienie połączeń rurki karbowanej kończy się przeciekiem wody do kolumny i naczynia destylacyjnego i zepsuciem całego nastawu.

Mniejsze przewodnictwo cieplne od miedzi i mniejszą powierzchnię wymiany ciepła w porównaniu z rurką karbowaną łatwo zrekompensować mniejszą średnicą rurki i większą długością. Zwolennikom oszczędności wody chłodzącej i szybkiego odbioru destylatu np. metodą PS (pot-still, prosto z garnka) zalecamy zakup spirali podwójnej.

14 innych produktów w tej samej kategorii: